Prekroč svoj tieň s Tvorivou spoločnosťou – video z rozhovoru s našou šéfredaktorkou Lenkou Jalilah

„Každá ľudská bytosť je jedinečná a je krásna taká, aká je.“ Lenka Jalilah

Naša šéfredaktorka Mgr. Lenka Jalilah, PhD. prijala pozvanie predstaviteľov Tvorivej spoločnosti na rozhovor, v ktorom sa dozviete, čo je náplňou občianskeho združenia Prekroč svoj tieň, čo pre ňu znamená prekročiť svoj tieň, aká je podľa jej názoru úloha rodičov a pedagógov vo vzťahu k deťom a mládeži, a ako svoj tieň prekračujú stredoškoláci a žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ, ktorí sa zapájajú do Celoslovenskej literárnej súťaže Prekroč svoj tieň, vyhlasovanej občianskym združením Prekroč svoj tieň, ktorého je Lenka Jalilah predsedníčkou, a je realizovaná na platforme nášho časopisu, ktorého je šéfredaktorkou.

Tvorivá spoločnosť je medzinárodný projekt, ktorý sa usiluje o navrátenie morálnych a ľudských hodnôt do každej oblasti života. Pri vytváraní podmienok pre vybudovanie tvorivej spoločnosti na celej planéte mierovou cestou vychádzajú nositelia tejto myšlienky z 8 osnov, predznamenaných ideou človeka ako základnej jednotky spoločnosti a ľudstva ako jednej veľkej rodiny.

V televíznom štúdiu Tvorivej spoločnosti sa s našou šéfredaktorkou Lenkou Jalilah zhovárala redaktorka Michaela Galambošová. Obe dámy našli v rozhovore vzácne paralely medzi našimi činnosťami v občianskom združení a redakčnej rade časopisu a tým, o čo sa snažia a ako pracujú predstavitelia Tvorivej spoločnosti.

Nenechajte si ujsť tento jedinečný rozhovor, ktorý je popretkávaný množstvom hlbokých, múdrych a inšpiratívnych myšlienok. Vychutnajte si príjemnú a priateľskú atmosféru, v ktorej nám Lenka Jalilah pripomína napríklad aj to, že: „V druhom človeku by sme mali hľadať to, čo máme spoločné a na tom stavať, a nie to, v čom sa odlišujeme.“   

Video z rozhovoru malo premiéru na YouTube kanáli Tvorivej spoločnosti dňa 12. októbra 2022. Môžete si ho pozrieť tu, nech sa páči:

video Tvorivej spoločnosti |kamera a strih: Ing. Štefan Miko, KMFOTO

Autor: Bc. Christopher Danis
kreatívny tajomník redakčnej rady

foto v záhlaví článku: Ing. Štefan Miko, KMFOTO