Vyhlásenie 3. ročníka Celoslovenskej literárnej súťaže Prekroč svoj tieň

Pod odbornou garanciou spisovateľa, jazykovedca a vysokoškolského pedagóga doc. PhDr. Petra Karpinského, PhD. vyhlasuje Občianske združenie PREKROČ SVOJ TIEŇ 3. ročník celoslovenskej literárnej súťaže Prekroč svoj tieň.  
***
Cieľová skupina: žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ a študenti stredných škôl
Literárny žáner: umelecký opis
Téma: Môj hrdina
Termín vyhlásenia súťaže: 2. 10. 2023
Uzávierka súťaže: 31. 12. 2023
Vyhlásenie výsledkov súťaže: 8. 4. 2024
***
Do súťaže budú zaradené len tie príspevky, ktoré splnia všetky náležitosti uvedené v Štatúte súťaže, bod V. Súťažné podmienky.
***
Súťaž je organizovaná na platforme vedecko-odborného časopisu Prekroč svoj tieň ISSN 264-6707.
***
Máme celoslovenské prvenstvo v tom, že doteraz ešte nebola vyhlásená literárna sú­­ťaž, na základe ktorej by víťazné príspevky boli publikované v časopise s ob­­sahom, ktorý je natoľko kvalitný a má taký významný spoločenský prínos, že je zaradený do archívu elektronických publikácií v národnom projekte dlhodobej ochrany digitálneho kultúrneho dedičstva „Digitálne pramene – Webharvesting a archivácia e-born obsahu“. Články publikované v našom časopise sú recen­zo­va­né a prechádzajú jazykovou korektúrou.
***
Naším zámerom je motivovať mladých ľudí k tvorivému písaniu a prispieť ku kultivácii ich mysle a ducha. Takýmto stimulovaním pisateľských skúseností chceme tiež prispieť k zlepšeniu ich vyjadrovacích schopností.
***
3. ročníkom nadväzujeme na predošlé 2 ročníky, ktoré mali veľmi pozitívne ohlasy v školskej a akademickej obci, medzi rodičmi a našimi ctenými partnermi, ktorí nás podporili finančne a/alebo venovali ceny pre víťazov. Ďakujeme!
***
Z reakcií na 2. ročník vyberáme:

Gratulujem všetkým zúčastneným k nádhernej a inšpiratívnej práci. Dnes, keď sa zo spoločnosti vytráca rozmer krásy, oduševnenosti, vzťahu k rodnej reči a slovu, je táto súťaž ostrovčekom nádeje. Nádeje v hodnoty kultúry ducha.
Markéta Janoštínová, Zuberec

Lenka, vďaka, že robíš, čo robíš.
Ľuba Petričová, Dvory nad Žitavou

Touto cestou sa Vám i celému kolektívu chcem poďakovať za skvelú prácu, ktorú robíte, lebo je veľkým prínosom pre spoločnosť a mladých ľudí. Rozvíja ich kreativitu a motivuje ich k zdokonaľovaniu sa v pisateľských stratégiách.
Michaela Kántorová, Stredná zdravotnícka škola, Žilina

Jste úžasní… Držím pěsti.
Iva Barnincová, Praha

Som nesmierne rada, že sú na svete ľudia, ktorým záleží na tom, aby dnešná mládež mala oči otvorené, aby si mladí uvedomovali, že nič nie je samozrejmé, nič nie je navždy a že úspech nepadá len tak z neba. Pre všetko je potrebné vyvinúť istú námahu. Ani láska nie je samozrejmosťou. Sú deti, ale aj dospelí, ktorí nikdy nepocítili hrejivú lásku matky alebo lásku otca, či teplo domova. 
Simoneta Danisová, Galanta

Ďakujeme usporiadateľom za túto krásnu súťaž pre deti. Ďakujeme, že deťom pomáhate rozvíjať svoj talent a dávate im priestor prejaviť sa s pocitom bezpečia a prijatia. Ďakujeme aj za nás dospelých za možnosť nahliadnuť do ich vnútorného videnia sveta a prežívania. Ich dielka obsahujú fascinujúce myšlienky.
Ľubka Turoňová, Oravská Lesná
***
Ďakujeme našim partnerom, ktorí darovali odmeny pre autorov ocenených príspevkov 3. ročníka a/alebo nás podporili finančne a pomohli nám tak pokryť nemalé náklady spojené s vyhlásením a organizáciou súťaže:

Brix – Grown for flavour – spoločnosť venovala naturálne produkty lyofilizovaného ovocia a podporila nás finančne

AT&T Business International – podporili nás finančne

Veď Med – poctivé produkty domáceho hospodárstva v najvyššej kvalite – venovali balíček produktov z medu a byliniek

Obrovo – zábavný park venoval poukazy na na Zip-Line jazdu v Čutkovskej doline

Joja bodyfit štúdio, s.r.o. – venovalo sadu esenciálnych olejov

Biely lotos – vydavateľstvo venovalo knihy

Zlaté kúpele Turčianske Teplice – venovali darčekový poukaz do SPA & Aquaparku

Pizzéria & Cukráreň Mimosa Turčianske Teplice – venovala darčekový poukaz „Večera/Obed v hodnote 30 €“

HladoHlas Group, s.r.o. – vydavateľstvo venovalo knihy

Katarína Marečková – podporila nás finančne

Želmíra Kasanová – poskytla pomoc na vlastné náklady
***

Mgr. Lenka Jalilah, PhD.
riaditeľka súťaže

***
na stiahnutie:

Štatút Celoslovenskej literárnej súťaže Prekroč svoj tieň
Prihláška do súťaže
Vzorová šablóna
***

Milí naši čitatelia a priaznivci! Keďže sme občianske združenie, neprodukujeme zisk. Pracujeme s láskou, nadšením, zadarmo a vo svojom voľnom čase. Ak sa vám náš projekt páči a radi by ste boli súčasťou jeho úspešného etablovania v priestore slovenskej kultúry a vzdelávania toho najvzácnejšieho, čo máme – našich detí a mládeže – prispejte nám, prosím, ľubovoľnou finančnou čiastkou. Do poznámky uveďte, prosím: Dar. Pre ďalšie informácie kontaktujte predsedníčku Občianskeho združenia PREKROČ SVOJ TIEŇ Mgr. Lenku Jalilah, PhD. na telefónnom čísle 0915 569 160. ĎAKUJEME!

Občianske združenie PREKROČ SVOJ TIEŇ
IBAN: SK8809000000005174496205